Kurtka skórzana – jak i z czym ją nosić?

fartuch gastronomiczny bawełniany

Kurtka skórzana od wielu lat jest niezwykle popularna wśród mężczyzn. Bardzo popularna i modna jest także kurtka męska pepe jeans. Znana od dziesiątek lat, już dawno przestała być domeną tylko i wyłącznie motocyklistów. Dziś bardzo często możemy spotkać ją jako element modnej stylizacji – tym bardziej, że czarna skórzana kurtka pasuje w zasadzie do wszystkiego.

W tym wszystkim pozostaje jednak pytanie, jak wybrać skórzaną kurtkę oraz z czym tak właściwie ją nosić? Przy samym wyborze warto zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym przede wszystkim na to, aby kurtka była dobrze do nas dopasowana. Nie powinna być więc ani za duża, ani tym bardziej za mała. Warto postawić na eleganckie modele, natomiast jeśli chodzi o kolor to tutaj najlepiej sprawdzą się te klasyczne – czarny lub brązowy. Są dobrą alternatywą dla płaszczy męskich – Ozonee oferuje duży wybór zarówno kurtek, jak i płaszczy.

Dużym plusem tego typu kurtki jest fakt, że bardzo dobrze sprawdzi się ona w różnego rodzaju stylizacjach, czy to formalnych, czy też nieco bardziej luźnych.

Do czego nosić kurtkę skórzaną?

Kurtka skórzana może zostać wykorzystana przy różnego rodzaju formalnych stylizacjach – ważne jednak, aby nie założyć na siebie zbyt dużo warstw. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że kurtka potrafi zapewnić nam dużo ciepła, dlatego też zawsze musimy dobrze dopasować nasz outfit pod warunki pogodowe panujące na zewnątrz.

Sama kurtka doskonale sprawdzi się nawet przy wyjściach na różne oficjalne wydarzenia – możemy pod nią założyć koszulę z krawatem i kamizelkę, co w zupełności nam wystarczy. Ale taka kurtka skórzana będzie świetnym elementem wielu nieco bardziej luźnych stylizacji, gdzie pod spód możemy założyć koszulę w kratę czy też zwykły t-shirt. Wszystko zależy tak w zasadzie od nas i od tego, jak chcemy się ubierać oraz gdzie akurat się wybieramy.