Czy wiemy jak groźna jest próchnica?

http://www.medident.pl/stomatolog-poznan-piatkowo/

Jeżeli coś nas boli tylko od czasu do czasu i jeszcze nikt postronny nie widzi tego, że coś nam dolega, to zazwyczaj z wizytą u specjalisty czekamy do ostatniej chwili, tak długo jak tylko się da. Dlatego nie powinno nas dziwić to, że do dentystów zazwyczaj przychodzą ludzie, którzy już nie mogą jeść, ani pić, bo tak bolą ich zęby, co oczywiście nie jest dobrym działaniem, bo może się okazać, że w ten sposób wyrządzają sobie jeszcze większą krzywdę.

Próchnica atakuje nie tylko zęby

Wielu ludzi ignoruje fakt, że w ich zębach rozwija się próchnica. Dopóki nie boli, albo boli tylko czasami i jest to do niesienia, przekładają wizytę u stomatologa, uważając że nic się nie stanie, jeżeli pójdą na nią trochę później.

Prawda jednak jest taka, że próchnica jest bardzo groźna, zwłaszcza jeżeli nie jest leczona w odpowiednim czasie. Nie tylko niszczy ona nasze zęby, powoduje ból i może sprawić, że z naszych ust będzie się wydobywał nieprzyjemny zapach.

Jeżeli nie będzie leczona, to bakterie, które ją powodują mogą się dostać do naszego układu krwionośnego, a stamtąd także do innych narządów naszego ciała i spowodować w nich ogromne spustoszenie. Wówczas może się okazać, że powikłania po takiej nieleczonej próchnicy będą trudne do usunięcia, a co się z tym wiąże, możemy się nabawić naprawdę ogromnych problemów zdrowotnych.

Dlatego warto zapisać się na wizytę do stomatologa od razu, gdy mamy podejrzenie, że rozwija się u nas próchnica, tak aby mógł on szybko zadziałać, a jeszcze lepiej będzie, jeżeli będziemy umawiali się na wizyty kontrolne. Warto wiedzieć jakie objawy daje próchnica, tak aby móc zacząć działać, zanim się rozwinie w dużo poważniejszą chorobę siejącą spustoszenie w organizmie.